Anasayfa > Ürünlerimiz > Sürme Isı Yalıtım (İZOTERMAL)

NEDEN  İZOTERMAL ?

1) Isı Yalıtımı için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2mm kalınlıkta bir kaplama ile 4cm’lik 32 densite(yoğunluk)  strafora eşdeğer ısı yalıtımı sağlar. Yapınızın kuzey cephesindeki soğuk odalar ile güney cephedeki sıcak odalar arasındaki farkı asgari düzeye indirir.

2) Su Yalıtımı için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması ile kaplanan cepheler kesinlikle su almadığı gibi, hava geçirgenliği vardır. Bu sayede iç mekanlarda meydana gelen terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasına asla izin vermez. 2-3mm çatlakları kapatır ve diğer malzemeler gibi cephede çatlamaz. 

3) Ses Yalıtımı için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2mm kalınlıkta bir kaplama ile gürültüyü önler. Yapılan testler sonucunda, insan ve araç seslerini 20 kata kadar azalttığı tespit edilmiştir. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, özellikle otellerde ve odalar arası ses izolasyonu gerektiren yerlerde kullanım için emsalsiz bir malzemedir.  

4) Dayanıklılık ve Uzun Kullanım Ömrü için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, tamamen doğal bir malzeme olduğu için, yüzeyle bütünleşir ve yüzeyden asla ayrılmaz. Yapıyla birlikle yaşar. Beton yüzeylerde tutunma oranı, %100 olup asla yüzeyden ayrılmaz. Bu oran metal yüzeylerde dahi %95’in üzerindedir. Soğuk, sıcak, kar, yağmur, rüzgâr gibi fiziksel etkilerden etkilenmez. Sert darbelere dahi dayanıklıdır. Asla kabarmaz ve çatlamaz.

5) Kat kat uygulamaya son verdiği için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yapınızın kolon, kiriş ve duvarlarının matkapla tahrip edilmesine son verir. 

6) Çevre ve Yapı Dostu olduğu için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, su bazlı doğal bir yalıtım kaplaması olması ve kimyasal ihtiva etmemesi nedeni ile tam bir çevre dostudur. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, difüzyon özelliği yüksek bir malzeme olup, yapınızın nefes almasını sağlar. Terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasını önler.

7) Yangın Önleyici olduğu için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, kolay yanmayan, alev almayan yangın önleyici bir malzemedir ve 850ºC ye kadar yanmaz. (Klasik mantolamada kullanılan strafor söndürülmesi zor yanıcı bir malzemedir.)

8) Uygulama kolaylığı için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması’nın uygulaması çok kolaydır. Cephe,  tamirat ve tesviye işlemleri yapılıp, uygulamaya hazır hale getirildikten sonra yüzeye 1(bir) kat İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması Astarı uygulanır. Astarın kurumasının ardından, normal iplik rulo ile İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması cepheye iyice sürüldükten sonra ince desenli kauçuk rulo ile desen verilir ve uygulama tamamlanır. Klasik cephe kaplamalarının (mantolama vb.)  %10’u kadar bir sürede uygulanır. Aylarca süren gürültülü çalışma ve iskeleli yapı görünümüne son verir. 1 kova İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, net 17kg olup, ortalama 15-17 m² kaplama yapar.   

9) Hafif olduğu için; 
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması’nın özgül ağırlığı 1 gr./cm³ olup, yani sudan hafif bir malzemedir. 1m² yüzeye yaklaşık 900-1000gr. kullanılır. (Bu değer klasik mantolama tekniğinde 1m² yüzeye yaklaşık 11,5-13kg. Değerlerine ulaşmaktadır. Buda binaya fazladan yük bindirmekdedir.)

10) Daha Ucuz Maliyet için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması işçilik ve malzeme maliyetli açısından klasik cephe kaplamaları maliyetinden daha düşük ve kullanım ömrü daha uzundur. (Straforlu Mantolama sistemi kullanım ömrü 5-10 yıldır.) 

11) Geniş Kullanım Sahası olduğu için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, her türlü yüzeyde örneğin; ince sıva, alçıpan, boya, ahşap, OBS ve mebran çatı malzemeleri, metal, onduline, eternit, alüminyum ve sac panel çatıların vb. ve de yangın merdivenlerinde uygulanabilir. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, metal yüzeylerde antipas üzerine uygulanır. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, sıva olarak iç mekânlarda da rahatlıkla uygulanabilir. Uygulaması alçıdan daha kolaydır.

12) Renk ve Boya İhtiyacını karşıladığı için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, su bazlı bir yalıtım kaplamasıdır ve istenilen renkte üretilebilir. Bu sayede boya ve renk ihtiyacınızı kendiliğinden karşılamış olur.

13) Tamamen Yerli Bir Ürün olduğu için;
İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, tamamen yerli bir ürün olup, yurt-içi ve yurt-dışında eşdeğeri yoktur. Marka tescili ve patenti İzotermal AŞ’ye aittir. 

 

Bize Ulaşın

03129450476

05326589706

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. Koç İkiz Kuleler No:2/A Kat:3 Daire:9 - 06530 Çankaya - Ankara

Copyright 2024 - Sauber Yalıtım, Yapı ve Tesisat Kimyasalları